Dünyanın yolunu
birlikte kat ettik!

1974'te sektöre BAŞBUĞ Oto Yedek Parça olarak köklerimizi
saldık ve 49 yıllık koca bir çınar olarak; BSG Auto Parts
ile birlikte dünyanın önemli ülkelerinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Hakkımızda

2000 yılında pazara giriş yapan BSG Auto Parts, yerel ve küresel pazarlarda kaliteli “Orijinal Parça” üreticileriyle anlaşmalar yaparak hızlı ve kendinden emin bir şekilde gelişmiştir.

Müşteri memnuniyeti ve kaliteli güvenilir ürünler, BSG için kurulduğu günden beri en önemli öncelik olmuştur. Bu durum BSG Auto Parts’ı otomotiv sektöründeki en önemli oyunculardan biri yapmıştır. BSG Auto Parts, en yüksek standartlara uygun yeterli ve güncel ürün yelpazesiyle pazardaki gelişimini sürdürmüştür. Bu standartlara uyumluluk, BSG Auto Parts’ın günlük işlerinin en önemli parçalarından biridir. BSG Auto Parts, bu strateji sayesinde müşterilerine en uygun fiyatlı kaliteli ürünleri sunabilmektedir.

Bugün, BSG Auto Parts, müşterilerine Ford, Mercedes-Benz, Volkswagen, Opel, Bmw, Peugeot, Citroen, Hyundai, Kia, Audi, Seat, Skoda, Land Rover, Mini, Chevrolet, Fiat, Subaru, Daihatsu, Toyota, Honda, Mitsubishi, Mazda, Nissan, Suzuki ve Renault gibi üreticilerin parçaları için 25.000’in üzerinde referans sağlamaktadır.

Binek ve hafif ticari araçlardaki liderliğinin yanında BSG çatısı altında Treyler, Man, Mercedes, Daf, Scania, Volvo, Renault, Ford, Iveco, Isuzu gibi ağır vasıta araç markalarının yedek parça tedarikinde çözümler sunarak, yılların deneyimi ve kalitesini ağır vasıta ile buluşturmuştur.

BSG Auto Parts tecrübeli ve profesyonel uzmanlarıyla 94 ülkede müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Hedeflerimize parça, parça ilerliyoruz!

Misyonumuz

Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak otomotiv satış sonrası pazarının tüm ihtiyaçlarını, kaliteli hizmet anlayışı ve rekabetçi fiyat avantajıyla karşılamak.

Değerlerimiz

Etik Yaklaşım Yaptığımız işe, çalışanlarımıza, müşterilerimize ve tüm paydaşlarımıza dürüst, farklılıklara saygılı ve sorumluluk ilkesi ile yaklaşırız.

Güvenilirlik Kaliteli hizmet anlayışımız sayesinde bize duyulan güven ve samimiyet duygularını güçlendirmek için çaba harcarız.

Müşteri Odaklılık Şirket politikamızın temeli müşteriye eksiksiz hizmet üzerine kurulmuştur. Güler yüzlü hizmet anlayışı ile müşterilerin memnuniyeti bizler için birincil önceliktir.

Yenilikçilik Dünyadaki değişim ve gelişmeleri yakından takip eder, uygulamalarımızı bu doğrultuda yönlendiririz.

Adaletli Olma Her şart ve koşul altında, hem çalışanlarımıza hem de iş ortaklarımıza karşı adil bir yaklaşım sergileriz.


Tarihçe

BSG Auto Parts’ın kurucusu olan Başbuğ Oto Yedek Parça A.Ş. İstanbul Türkiye’de oto parçaları üzerinde aktivitelerine başladı.

1974

BSG Auto Parts, Türkiye’de Başbuğ Oto’nun özel markası olarak tescillendi.

2000

BSG Auto Parts, Motor, Fren, Direksiyon/Süspansiyon, Kavrama Defransiyeli/Transmisyon, Soğutma, Isıtma, Kauçuk, Metal, Elektrik/Aydınlatma, Kaporta Parçaları ve Sarf Malzemeler gibi geniş yelpazeli ürünlerin üretimi için çeşitli orijinal ürün, satış sonrası ürün ve hizmet üreticileriyle anlaşmalar yaptı.

2001

BSG Auto Parts, ilk iki yılda sadece Ford binek ve hafif ticari araçları için 2000 ürün üretti.

2002

BSG Auto Parts, Türkiye pazarında ciddi satış rakamlarına ulaştı ve bu ürünlerin komşu ülkelere ve ötesine ihraç edilmesine karar verdi.

2004

BSG Auto Parts ürünleri ilk iki yılda 20 ülkeye başarılı bir şekilde satıldı.

2006

BSG Auto Parts ürün yelpazesine; Mercedes-Benz hafif ticari araçların mekanik ve servis parçalarını ekledi ve ürün yelpazesinin toplam miktarı 3500 referansa ulaştı.

2007

BSG Auto Parts, ürün yelpazesine; VW, Opel, Peugeot ve Citroen parçalarını ekledi.

2009

BSG Auto Parts ürünleri, 4 kıta 60+ ülkede değerli müşterilerimize başarılı bir şekilde satıldı.

2011

BSG Auto Parts ürün yelpazesine; BMW ve Mercedes binek araçları parçalarını ekledi.

2012

BSG Auto Parts, şirket olarak dünyaya açılma stratejisi kapsamında Başbuğ Oto’dan ayrılıp bağımsız bir sekilde hareket etmeye basladı. BSG ürün yelpazesine Hyundai ve Kia araç parçalarını da ekleyerek 10.200 referansa ulaştı.

2014

BSG Auto Parts, Avrupa’daki satış aktivitelerini artırmak için Hollanda şubesini açtı.

2015

BSG Auto Parts, Orta Dogu ve Afrika’daki satış aktivitelerini geliştirmek amacıyla, Dubai - B.A.E. şubesini açtı.

2016

2017 yılında Rusya’da açılan şube ve depo ile hizmet ağı daha da genişledi.

2017

Renault ve Fiat grubu araç parçaları da BSG Auto Parts ürün yelpazesi içinde yerini aldı.

2018

Tüm Japon ve Kore araç gruplarının da satışını yapmaya başladı.

2019

Binlerce m² depolarımızda 7/24 hizmetinizdeyiz!

Toplamda 55.000 metrekare büyüklüğe sahip depolarımızda, dünyanın dört bir yanına ürünlerimizi tedarik etmek için sabah akşam çalışıyoruz.

İhtiyaç duyulan her an güler yüzlü hizmet!

Müşterilerimizi, kaliteli ürün ayrıcalığımız ve güler yüzlü hizmet politikamız ile ihtiyaç duydukları her an buluşturmak en büyük hedefimiz.